4.9.2023 – Uutiset

RALAn toimitusjohtaja vaihtuu

RALAn toimitusjohtaja Kirsi Hautala siirtyy syyskuun lopussa uusiin haasteisiin. Uuden toimitusjohtajan hakuprosessi on aloitettu ja pyritään viemään päätökseen mahdollisimman pian.

Kirsi Hautalan tehtävänä RALAssa on ollut uudistaa RALAn toimintaa ja strategian toteuttamista sekä erityisesti vakauttaa yhdistyksen rahoituspohjaa. Nämä tavoitteet on saavutettu ja Hautala jää pois yhdistyksen toimitusjohtajan tehtävästä ja palveluksesta. Hän jatkaa kuitenkin yhteistyötä RALAn kanssa toimien jatkossa yhdistyksen alihankintakumppanina.

Uuden toimitusjohtajan hakuprosessi on aloitettu ja pyritään viemään päätökseen mahdollisimman pian. Väliaikaisesti tehtävää hoitaa 1.10.2023 eteenpäin RALAn viestinnästä ja markkinoinnista vastaava Sanna Nyström.

Lisätietoja: 
Kim Kaskiaro, hallituksen puheenjohtaja, Rakentamisen Laatu RALA ry
p. 050 548 1691, kim.kaskiaro@rt.fi

Sanna Nyström

Sanna Nyström

Viestintä ja markkinointi

040 584 1126